OTOMASYON ÜRÜNLERİ

Tasarım odaklı faaliyete geçtiğimiz ilk andan itibaren, yaptığımız sektörel gözlemlerimiz sonucunda, otomasyon alanında tamamıyla dışa bağımlı ürün tedariği söz konusuydu. Mesleki açıdan değişmesi gerektiğini düşündüğümüz bu husus dolayısı ile, elektronik tasarım hizmetimiz yanında otomasyon ürünleri de geliştirmeye başladık. Bu anlamda, uzun vadeli ve zorlu çalışma şartlarına uygunluk, rekabet edebilirlik ve ihtiyaçlara hızlı adapte olabilme parametreleri temel kriterlerimiz oldu. Bu noktada, halihazırda, bir çok farklı tedarikçinin ürünlerinin satıldığı ülkemizde, bu ürünlerin ithal ediliyor olması, yerli tasarım ve üretim odaklı ürün geliştiren firmamız için motivasyon kaynağı olmaktadır.
Endüstriyel otomasyon sistemlerinde, takip edilmek istenen cihaz özelliklerine göre farklı haberleşme ortamları ve farklı iletişim türleri gerekebilmektedir. Makineler Arası İletişim(M2M Communication), Nesnelerin İnterneti(IoT) de tabir edilen bu uygulama türelerine yönelik olarak sunduğumuz ürün gruplarımız aşağıda listelenmiştir.
Bu ürün grubunun üyesi olan Seri Cihaz Sunucuları ( Seri Çeviriciler) en son iletişim teknolojileri kullanılarak seri porta(RS232/RS485) sahip olan cihazların, herhangi bir sistem ya da yazılım değişikliği ya da güncellemesi yapmadan otomasyon sistemine 2G/3G/LTE ya da Ethernet üzerinden bağlanmasını sağlar. Tak-Kullan (Plug and play) çözüm olarak tasarlanan ürünlerimiz tüm alternatif senaryolara yönelik ihityaçlarınızı karşılamaktadır.
Gateway - Device server ürünleri
Bu ürün grubunun üyesi olan  Routerlar (Yönlendiriciler ) ethernet portlu cihazların, herhangi bir sistem ya da yazılım değişikliği ya da güncellemesi yapmadan otomasyons istemine GSM ağları üzerinden data hizmeti kullanarak  tak-kullan (plug and play) şeklinde  bağlanmasını sağlar.
Router ürünleri
Çoğu endüstriyel uygulamada, belirli kontrak okumaları ya da bazı noktaların enerjilendirilerek kontrolü gereklidir. Örneğin bir fanı açmak ya da motoru durdurmak gibi. Bu işlevlerin geçeklenmesi için  geliştirdiğimiz 2G/3G/LTE ve RS232/485 tabanlı RTU cihazlarımız, dijital ve analog girişleri ile dijital çıkışları ile endüstriyel kontrol uygulamalarını gerçeklemenize olanak verir.
RTU-PLC-I/O ürünleri
Endüstriyel cihazların bir kısmında (datalogger,vs gibi), standart modem sürücüsü desteği bulunabilmektedir. Bu tarz cihazlara bağlanacak 2G/3G/LTE modem ihtiyaçlarına yönelik çözümlerimiz bu bölümdedir.
Modemler
Design house